Projekty

„Člověk je součástí přírody, nikoliv jejím protikladem.“ (Bernard Russell)

Člověk je součástí přírody a nese odpovědnost za její stav. Z tohoto přesvědčení vyvozujeme své požadavky na kvalitu kosmetiky TAUTROPFEN. Základem našich přípravků je to nejlepší z čisté přírody.
Rostliny, bylinky a oleje pocházejí výhradně z biodynamického zemědělství nebo z kontrolovaného ekologického zemědělství či z certifikovaného divokého sběru. Ochranu životního prostředí a rozmanitosti druhů zvířat a rostlin považujeme za svou přední povinnost.
Proto se na celém světě zapojuje TAUTROPFEN do programů ochrany životního prostředí a do sociálně ekologických projektů.
Růže místo opia

V Orientu byla damašská růže vysoce ceněna již odpradávna. V arabské mystice a léčitelství se opěvují a využívají její pečující vlastnosti i nádherná vůně. Jedinečné působení „královny květin“ využívá i TAUTROPFEN v růžové řadě přípravků pro péči o obličej i tělo.
iránské provincii Kerman se pěstují damašské růže v nadmořské výšce 2500 metrů. Co je však pozoruhodnější – je to na polích, která se díky pěstování růží už nepoužívají k pěstování opia. Již více než šest let se na 600 místních rolníků zapojuje do partnerského projektu TAUTROPFEN.

Bio ovoce místo drog

Fair-trade projekt „Asprome – BIO ovoce místo drog“

Olej ze semen plodů pasiánu je významnou součástí jedinečného anti-aging přípravku AMEA od společnosti TAUTROPFEN. Toto ovoce se pěstuje v kolumbijské oblasti Cauca, a to jak s ohledem na životní prostředí, tak na sociální podmínky. Společnost TAUTROPFEN nakupuje vzácný olej od pěstitelského družstva Asprome – sdružení místních drobných zemědělců.
Asprome (Associación de Produción y Mercadeo para la Educación) nabízí více než 450 místním rodinám příjem za férových ekonomických a sociálních podmínek — tedy pravý opak toho, s čím by se setkali při pěstování drog. Díky tomuto Fair-trade projektu mohou místní kolumbijští farmáři budovat svou existenci na pevných základech sociálních jistot a nemusí se zapojovat do zničujícího drogového průmyslu.
Všichni členové projektu Asprome pěstují ovoce v BIO kvalitě a prodávají je za férové ceny. Družstvo pak ovoce zpracovává na ovocné produkty a oleje, které prodává do Evropy i Spojených států.
V současné době funguje pod záštitou Asprome již jedenáct družstev. Asprome má proto dostatek možností a prostředků spolupracovat nejen s venkovskými výrobními družstvy, ale také se školami a vzdělávacími centry, která vždy podporují celou místní komunitu a nikoliv pouze členy Asprome. Asprome poskytuje také bezplatné poradenství a celá jeho činnost vychází z aktuálních potřeb místních obyvatel, kteří sami určují další postup a rozvoj. Obchodním vedením Asprome je nyní pověřen německý agrární ekonom Matthias Jager, který s Asprome spolupracuje již od roku 1998.

Deštný prales

TAUTROPFEN přináší „ENERGII“ z deštných pralesů
 
Řada péče o suchou pleť ENERGY jedinečným způsobem představuje soulad základních pilířů filozofie TAUTROPFEN:
• výroba produktů, které jsou důsledně přírodní,
• péče o pleť má být jak přínosem, tak potěšením,
• podpora sociálních a ekologických projektů.
„To nejlepší pro deštný prales, to nejlepší z deštného pralesa“ zní hlavní myšlenka, která stojí v pozadí řady ENERGY.
V hlubinách deštných pralesů čekají na své objevení mnohé vzácné rostliny s cennými a jedinečnými účinnými látkami. Díky řadě ENERGY můžeme mnohé z těchto pokladů využít. Systém péče o pleť zahrnující čisticí mléko, pleťovou vodu, krém pro denní péči a krém pro noční péči dodává suché pleti vše, co potřebuje k vitalizaci a posílení.
Základem řady ENERGY jsou vysoce účinné látky získané z rostlin z deštných pralesů. Hodnotné oleje z makadamiových a para ořechů chrání pleť před vysoušením. Díky obsahu nenasyceným mastných kyselin chrání další složka – máslo capuacu – pleť před škodlivým ultrafialovým zářením a činí ji hebkou a pružnou.

Vhodným doplňkem k systému péče o suchou pleť ENERGY je Oční balzám proti vráskám TAUTROPFEN. Vzniku prvních vrásek a rýh v oblasti očí lze zabránit či je zmírnit. V očním balzámu proti vráskám využíváme blahodárné působení oleje z lipového květu, pupálkového a jojobového oleje, které citlivou pleť v okolí očí přímo hýčkají. Voňavý včelí vosk a olej z damašských růží svými pěstícími účinky vhodně doplňují příznivé působení očního balzámu proti vráskám. Všechny suroviny jsou samozřejmě z čisté přírody, pocházejí z z kontrolovaného biologického zemědělství nebo z řízeného divokého sběru (na neobhospodařované půdě).
Brazilské deštné pralesy tvoří jedinečný biotop, který je ekologickou pokladnicí světového významu. V rámci Fair-trade projektů se i zde společnost TAUTROPFEN zasazuje o to, aby tyto pralesy nebyly nesmyslně pleněny, ale aby byly šetrně využívány a smysluplně chráněny. Více než 156 vesnic v Amazonii je zapojeno do projektu, ve kterém využívají prales ekologickým způsobem a chrání ho tak před zničením – zároveň díky férovým cenám za výpěstky v bio-kvalitě mají dost prostředků na zajištění existence a udržení vlastní kultury. Společnost TAUTROPFEN se tak snaží o opravdovou důslednost v přírodní kosmetice.

Sociálně ekologické projekty TAUTROPFENOd Amazonky až k horám Atlas
Co mají společného marocké pohoří Atlas v severní Africe, 156 amazonských vesnic, 2500 metrů nad mořem položená iránská provincie, severoatlantická biosférická rezervace a Toskánsko? Odpověď je jednoduchá: na každém z těchto míst vznikají jedinečné čistě přírodní suroviny pro autentickou přírodní kosmetiku TAUTROPFEN a zároveň zde TAUTROPFEN podporuje místní sociální ekologické a environmentální projekty. Vyplývá to logicky z poslání, které si TAUTROPFEN stanovil.
Autentická přírodní kosmetika TAUTROPFEN nevyžaduje pouze nejvyšší čistotu, přirozenost a pečlivost při výrobě, ale neméně dbá o to, jakým způsobem jsou získávány suroviny – a to z ekologického hlediska a i z hlediska sociálně ohleduplného a spravedlivého přístupu (fair-tradové projekty, DEMETER certifikace, kontrolované biologické zemědělství, certifikovaný divoký sběr). TAUTROPFEN se aktivně účastní například následujících projetků:
Severoatlantická biosférická rezervace Iroise, Brittany, byla organizací UNESCO vyhlášena světovým přírodním dědictvím. TAUTROPFEN podporuje projekt záchrany této rezervace a nakupuje čisté hnědé řasy nejvyšší kvality sbírané právě v této biosférické rezervaci.
V iránské provincii Kerman položené 2500 metrů nad mořem se pěstují damašské růže. V rámci projektu „Růže místo opia“ se již více než 6 let na 600 místních pěstitelů rozhodlo vzdát se pěstování opia a živí se ekologickým pěstováním růží.
Z brazilského deštného pralesa dodává na 156 vesnic ingredience jako para ořechy, makadamiové ořechy, ořechy capuacu atd. TAUTROPFEN jim platí spravedlivou cenu a zapojuje se do programů, které jim zajišťují sociální zabezpečení i ochranu jejich kultury, stejně jako ochranu celého jedinečného amazonského ekologického systému.


Dalším projekty jsou například kontrolované ekologické pěstování rakytníku a třezalky podle zásad biodynamického přístupu v Toskánsku, či k přírodě šetrná a tradiční ruční těžba mycího jílu – sušený přirozeně na horkém africkém slunci, jemně pomletý pak dává vzniknout tzv. lávové zemi. 

Čistá péče z nitra Země - Zemina k mytí z marockého pohoří Atlas Čistá péče z nitra Země - Zemina k mytí z marockého pohoří Atlas

Čistá péče z nitra Země
Čistá péče z nitra Země
Její stáří je 11 miliónů let a pochází z hloubek pohoří Atlas: Lávová zem – Mýdlový kámen TAUTROPFEN. Již po mnoho generací se v Severní Africe používá k tradiční péči o pleť a vlasy. „Ghassoul“, jak se této najemno rozdrcené zemině říká v Maroku, šetrně avšak důkladně čistí pleť. Tento mnohostranný přírodní produkt je skutečným zázrakem sám o sobě, neboť čistí, chrání a pečuje dokonce i o citlivou, alergickou a velmi choulostivou pleť a poškozené, slabé či jemné vlasy..
 
Základ Lávové země TAUTROPFEN je tvořen voskovitě se třpytícími, černými zemskými úlomky, které obsahují ještě 40 procent vody. Jakmile se tyto úlomky z hloubek pohoří dostanou na denní světlo, suší se na horkém marockém slunci a pečlivě se rozdrtí a rozemelou. Takto vzniklý jemný prášek působí jako cenný kosmetický prostředek při každodenní péči o vlasy a tělo i pleť. Ať už v nejčistší podobě nebo obohacený o rozdrcené mandle v podobě mandlové moučky, ať už jako peeling či pleťová maska. Marocká lávová zem harmonizuje a vyrovnává pleť, aniž by měla negativní vliv na přirozené pH kůže.


Sametově hebká pleť a zdravě zářivé vlasy
Zvláště pro problematickou a mastící se pleť je Lávová zem skutečným blahem. Díky své přirozené absorpční síle odstraňuje nečistoty, prach a částečky špíny, a to opatrně a pečlivě, aniž by pleť vysušovala. Citlivý ochranný lipidový plášť těla tak znovu nachází svoji přirozenou rovnováhu.
Lávová zem dodává vlasům zářivý lesk, objem a citelně větší pevnost. Vlasy zůstávají déle svěží a čisté, protože nedochází k tak rychlému maštění. Navíc normalizuje činnost mazových žláz. Dokonce i lupy postupně mizí. Zvláště ve spojení s Lopuchovým olejem a Růžovým lotiem TAUTROPFEN se vlastnosti vlasů a vlasové pokožky viditelně zlepšují.

 
Čistý oxid hlinitý – příklad nekompromisní přirozenosti značky TAUTROPFEN
Lávová zem je „typickým“ produktem firmy TAUTROPFEN: čistá přírodní surovina, která dokonce i u citlivých osob jako jsou malé děti či lidé trpící neurodermitidou a alergiemi působí svými blahodárnými účinky se vší šetrností a opatrností. „Čistota a koncentrace provází výrobek od počátečních surovin až po výsledný produkt – to je část principů, které charakterizují naši značku“, zdůrazňuje Michaela Lindner, jednatelka společnosti TAUTROPFEN.